Można oficjalnie powiedzieć, że jubileuszowa 10 edycja FMT przeszła do historii, jednak nie tylko ze względu na swój rocznicowy charakter.

Wyjątkowo po raz pierwszy na podium znalazły się nie trzy, a cztery zespoły które wyłoniło jury w składzie przewodniczącej Katarzyny Nosowskiej, Pawła Krawczyka, Piotra Metza oraz Przemysława Thiela. Zwycięskimi tytułami mogą się pochwalić ex aequo zespoły loTH i MA na trzecim miejscu, Mery Spolsky na drugim oraz Romantic Fellas którzy w fenomenalnym stylu zdobyli Grand Prix Festiwalu Młodych Talentów. Za zajęcie pierwszego miejsca nagrodą była sesja nagraniowa oraz wydanie pierwszego singla przez warszawską wytwórnię Kayax a także dofinansowanie na rozwój twórczy w wysokości 5 tyś. złotych ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną.  Oprócz zespołów rozpoczynających swoją karierę muzyczną na scenie można było zobaczyć takich artystów jak Julia Marcell, Natalia Nykiel, Taco Hemingway, Sobota oraz oczywiście Kasia Nosowska z zespołem HEY która udzieliła dla naszego radia krótkiego wywiadu. Przed występami zagrał także szczeciński tsar, który jest finalistą ubiegłorocznej edycji festiwalu. 

 Romantic Fellas, czyli pięciu romantycznych chłopaków z Krakowa, to nowatorskie podejście do pop-rocka – proste melodie z niebanalnymi tekstami stanowią kluczową cechę młodego zespołu, co z pewnością wyróżniło ich na tle innych wykonawców podczas eliminacji i utorowało drogę aż do finału. Wierzymy, że tak jak poprzedni finaliści, również i tegoroczni zwycięzcy poradzą sobie na niełatwej, polskiej scenie muzycznej i odniosą nie jeden sukces. O swoich planach i marzeniach opowiadają w wywiadzie dla Akademickiego Radia Pomorze który już niedługo będzie do odsłuchania na naszej antenie. 

 Festiwal Młodych Talentów w bieżącej formie jest organizowany od 2007 roku, jednak jego historia sięga aż lat 60-tych. Od 2012 roku koordynuje go Szczecińska Agencja Talentów. Relacja oraz wywiady z artystami już niedługo na antenie radia pod adresem arp.zut.edu.pl.